Verkossa: Kaikille avoin Maanantaikahvila

21.9.2026

Kello: 16.30 - 18.30

Zoom


Maanantaikahvila kokoontuu verkossa lähes joka viikko. Toiminta on avoin kaikille CP-liiton toimintapiiriin kuuluville.

Maanantaikahvila on rento kohtaamispaikka, jossa vaihdetaan kuulumisia, jutellaan arjen asioista ja osallistujia kiinnostavista aiheista. Voit kertoa omista kokemuksistasi, kysyä ajatuksia muilta tai tulla vain kuuntelemaan. Keskustelun aiheet syntyvät usein osallistujien omista toiveista ja siitä, mikä juuri sillä hetkellä puhuttaa.

Joskus kahvilassa on mukana vieras tai yhteinen teema, mutta tavallisilla kerroilla tärkeintä on yhteinen keskustelu ja mahdollisuus tavata muita.

Maanantaikahvila kokoontuu Zoomissa. Jos Zoom ei ole sinulle tuttu tai tarvitset apua mukaan liittymisessä, voit ottaa yhteyttä CP-liiton suunnittelija Heidiin.

Voit tulla mukaan silloin, kun sinulle sopii. Voit olla mukana koko tapaamisen ajan tai piipahtaa vain hetkeksi.

Tervetuloa mukaan – kahvin kanssa tai ilman!

TÄSTÄ pääset mukaan keskusteluun

Kysy lisää

suunnittelija (aikuistoiminta)

Heidi Huttunen

040 589 5893